آبگرمکن

آبگرمکنآبگرمکن، وسیله ای ضروری برای هر منزل که بزرگترین مشکل بسیاری از مدل های قدیمی و جدید آن این بود و هست که یا آب را به خوبی گرم نمی‌کردند، یا اینکه طول می‌کشید تا آبگرمکن دمای آب را به همان حدی که می خواهیم برساند، یا اینکه آنقدر دمای آب را بالا و پایین می کرد که قید حمام کردن را میزدیم! یا این که همیشه لازم بود تا آن را به تعمیرکننده آبگرمکن تحویل دهیم! با پکیج های دیواری 2000 هیچ کدام از این مشکلات مربوط به تعمیر و نگهداری و مصرف بالای انرژی و غیره و… را نخواهید داشت! فناوری استفاده شده در این محصولات (که علاوه بر فناوری های ثابت شده سنتی، فناوری های جدیدی را نیز شامل می شود) و متریالی که در ساخت آن ها استفاده شده است، به شما این اطمینان را می دهد که با خیالی راحت و آسوده، از آب گرم مورد نظرتان، بهتر از انواع آبگرمکن ها بهره ببرید.

تامین آب گرم از قدیم تا عصر جدید

آبگرمکن های با ظرفیت بالابشر همواره در حال پیشرفت بوده است و تلاش های آن با عث شده تا امروزه تغییرات بسیار بزرگی در عرصه تکنولوژی و فناوری صورت بگیرد؛ تاثیراتی که باعث شد تا چهره زندگی ما متحول شود. در دنیای امروز ما می توانیم با آرامش بیشتری از زندگی لذت برده و فعالیت های خود را با صرف زمان و هزینه بسیار کمتری انجام دهیم. بسیاری از کارهایی که ما به راحتی در قرن حاضر انجام می دهیم، در گذشته با دشواری انجام می گرفته است که از ساده ترین آنها می توان به گرم کردن آب اشاره داشت!

یکی از تغییرات بسیار بزرگی که در این خصوص صورت پذیرفته است، پیشرفت و رشد روزافزون وسایل و محصولاتی است که مستقیم بر بهداشت انسان ها تاثیر می گذارند. در گذشته سیستم آبرسانی بسیار متفاوت بود و خانواده ها برای تهیه آب قابل شرب و مصرفی باید سختی های بسیاری را تحمل می کردند، از طرفی برای استحمام و حفظ بهداشت فردی نیز با همین مشکلات رو به رو بودند. درست به همین دلیل هم حمام های عمومی ساخته شدند که برای تهیه آب گرم مورد نیاز آن نیز عده ای مجبور بودند چوب و مواد سوختنی مختلفی را مشتعل سازند؛ همانطور که می دانید این کار علاوه بر سختی های طاقت فرسایی که داشت، باعث آلودگی محیط زیست نیز می گردید.

ظهور آبگرمکن و تحولی اساسی در تامین آب گرم!

رفته رفته توسعه شهرنشینی در کنار پیشرفت صنعت باعث شد تا آبگرمکن اختراع شود و مفهومی به نام تاسیسات ساختمانی مورد توجه قرار بگیرد. پکیج دیواری، رادیاتور، رادیاتور قرنیزی و البته آبگرمکن واژه هایی هستند که شاید امروزه برای ما معنایی ساده داشته باشند اما بی شک وجود آنهاست که باعث راحتی هرچه بیشتر زندگی ما به جهت تامین گرمای مورد نیاز برای آب و هوای منازل در فصل زمستان شده است.

ظهور آبگرمکن

ظهور آبگرمکن

همانطور که می دانید آبگرمکن وسیله ای است که آب را در مدت زمان کوتاهی گرم کرده و تا مدت زمان دلخواه شما می تواند این روند گرم کردن آب را بدون مشکل و نقصی ادامه دهد. معمولا در فصول سرد سال بیش از هر زمان دیگری نیاز به یک آبگرمکن خوب احساس می شود و در این زمان فروش آبگرمکن در سطح کشور بشکل قابل توجهی رشد پیدا می کند. یکی از مشکلات قابل توجهی که در برندهای متعددی از آبگرمکن ها دیده می شود، مشکل رسوب بسته شده در مجاری آن است که در نتیجه منجر به گرم نشدن آب بشکل مطلوب یا افت فشار می شود.

آبگرمکن های رادیاتور 2000 با بهترین کیفیت و با بررسی تیم های ارزیابی و ناظر تولید شده و کیفیت های آن نیز تضمین شده است؛ مطمئنا خرید هر نوع وسیله گرمایشی یا سرمایشی که پس از مدتی مشکلات گوناگونی از جمله خرابی برای آن بوجود نیاید، خود امری است بسیار حائز اهمیت و دغدغه ای اساسی برای هر خانواده ای!

انواع آبگرمکن

آبگرمکن نفتی

این آبگرمکن معمولا در مناطقی که دسترسی به گاز و یا مواد دیگر متداول وجود ندارد، مورد استفاده قرار می گیرد.

آبگرمکن زغالی

استفاده از این نوع آبگرمکن حتی در روستاهای دور افتاده نیز تا حد بسیار زیادی منسوخ شده است ولی در گذشته کاربرد بسیار زیادی در منازل داشت.

آبگرمکن زغالی

آبگرمکن زغالی

آبگرمکن گازی

آبگرمکن گازی

در حال حاضر متداول ترین نوع آبگرمکن مصرفی در کشور، آبگرمکن گازی می باشد؛ استفاده و ساختار داخلی این نوع آبگرمکن بسیار ساده بوده و در حجم های مختلفی برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند.

آبگرمکن های گازی از منابع گاز شهری تغذیه می شوند و بر حسب نوع آن مصرف انرژی های متفاوت اما مقرون به صرفه ای دارند. شما می توانید با تهیه آبگرمکن های رادیاتور 2000 علاوه بر برخورداری از کیفیت و قیمت مناسب، هزینه پایین تری را نیز برای مصرف انرژی آن پرداخت نمایید.

آبگرمکن خورشیدی

آبگرمکن خورشیدیدر این نوع از آبگرمکن ها همانطور که از نام‌شان مشخص است، از انرژی خورشیدی جهت گرم کردن آب استفاده می شود. ساده ترین آبگرمکن خورشیدی از یک کلکتور و یک مخزن ذخیره آب تشکیل شده است، برای نصب این آبگرمکن لازم است تا بخش بالایی گرد آور پایین‌تر از بخش زیرین مخزن ذخیره قرار گیرد. نکته ای که باید در مرحله بعد مورد توجه قرار داد این است که انحراف گرد آور نسبت به سطح افق برای جریان ترمو سیفونی باید در حدود 20 درجه رو به جنوب انتخاب شود. طرز کار این نوع از آبگرمکن ها بدین صورت است که ابتدا مخزن آب گرم با آب سرد پر شده و آب داخل لوله های گرد آور هنگامی که خورشید روی سطح گرد آور می تابد، به تدریج به سمت بالا رفته و آب سرد مخزن نیز از طریق لوله دیگر به طرف پایین گرد آورنده جریان می یابد و این عمل به صورت پیوسته ادامه پیدا می کند.

آبگرمکن های خورشیدی را می توان جدیدترین نسل از آبگرمکن ها دانست که علاوه بر تامین کردن آب گرم مورد نیاز شما، از به هدر رفتن منابع سوخت فسیلی نیز جلوگیری می کند. در چند سال گذشته از این نوع آبگرمکن ها در نقاط مختلفی از شهر همچون سرویس های بهداشتی عمومی استفاده شده است که خود می تواند نویدی برای استفاده هرچه بیشتر از منابع تجدیدپذیر باشد!

ذکر این نکته نیز ضروری است که استفاده از این نوع آبگرمکن ها در مناطق بیابانی و خشک می تواند بسیار پر کاربرد باشد؛ اما استفاده از آنها در مناطق بارانی و ابری بطور کلی منطقی نیست!

آبگرمکن برقی

ساختار این نوع آبگرمکن تا حدودی شبیه به آبگرمکن های مخزنی و نفتی است. تفاوت اصلی که می توان به آن اشاره کرد این است که در این نوع از آبگرمکن ها المان های حرارتی توسط جریان الکتریکی گرم می شوند. از مزایای این آب گرمکن نسبت به دیگر انواع آن می توان به عدم تولید گازهای سمی توسط آنها اشاره کرد؛ بعلاوه با استفاده از این آبگرمکن ها می توان در مصرف سوخت های فسیلی تا حد بسیار زیادی صرفه جویی کرد.

آبگرمکن برقی

اما باید به این نکته نیز اشاره کنیم که مصرف برق این نوع آبگرمکن ها به قدری زیاد است که استفاده مداوم از آنها به لحاظ هزینه اصلا به صرفه نیست!

ساختمان و اجزای آبگرمکن برقی

  • مخزن (دیگ اصلی)
  • بدنه
  • المنت
  • ترموستات
  • لامپ خبر
  • سیم های رابط و عایق نسوز
  • ترمینال چینی
  • شیر اطمینان

در پایان از شما دعوت می کنیم تا با تماشای کلیپ زیر با قسمت های مختلف یک آبگرمکن آشنا شوید: